Něco o mně

Jmenuji se Martina Slabá 斯文氏 (sīwénshì)martina slaba taiji

Taiji se věnuji již desátým rokem. Než jsem se dostala k taiji, několik let jsem se závodně věnovala tanci. V taiji jsem začala na národní úrovni závodit asi po roce. V průběhu prvního roku jsem se seznamovala s chodem českých soutěží, zvykala si na tamní prostředí a lidi. Vše bylo nové.
Po dalším roce jsem poprvé závodila v zahraničí, avšak nezkušenost a nervozita udělaly své. Od tohoto roku se snažím pravidelně jezdit na národní i mezinárodní soutěže, poznávat nové přátele a učit se od nich.
V roce 2009 jsem se zúčastnila měsíčního poznávacího pobytu v Číně, kde jsem strávila 14 dní ve vesnici Chenjiagou, kolébce Chen taiji. Celá naše skupinka bydlela přímo v domě mistra Zhutiancai. Zde jsem se snažila pochytit vše – od čínské kultury, kuchyně až pochopitelně po všechna moudra a inspirace v taiji. Koncem pobytu jsem závodila ve městě Jiaozuo, kde jsem jednu ze svých kategorií vyhrála.
V Číně jsem se naučila, že i „cesta může být cíl“, pokud se na ni tak chceme dívat. Nežít pro úspěch, ale pro to, co právě děláme.
V roce 2011 jsem se stala mistryní Evropy a titul se mi podařilo v náročné konkurenci v roce 2013 obhájit.
V roce 2012 jsem zúčastnila Tradičního mistrovství světa ve wushu, odkud jsem si odvezla 3. místo v kategorii pěstního taiji a 6.místo z kategorie taiji s mečem.
Taiji mě naplňuje a baví, proto doufám, že se mu budu moci nadále naplno věnovat.

Záliby cestování, cizí jazyky, jízda na kolečkových bruslích, tanec, četba
Jazyky Čeština, Angličtina, Němčina, Základy: Čínština, Latina
Škola Česká zemědělská univerzita, Podnikání a administrativa
Klub Taiji akademie Praha, Škola bojových umění Oheň a voda
Trenér taiji Radek Kolář
Trenér základní dovednosti Martin Lachman, Jiří Slabý
Psychická podpora Martina Slabá, Tereza Slabá
Sportovní vzory Evgenia Kanaeva
Moto "Cesta je cíl."